KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Färgkrita 7458022
nr 745 8022
John Jon-And
(1889-1941), Sverige
Färgkrita, John Jon-And (1889-1941), signerad Jon And Sidi-Bon-Said 26-1-22, bladets mått: 33x50
John Jon-And, svensk målare och grafiker född i Göteborg 1889, död 1941.
måndag 5 mars 2012
kl 18:03:42
John Jon-And
Läs mer om John Jon-And